De strijd tegen de Aziatische hoornaar kan momenteel slechts op één werkwijze uitgevoerd worden. Dit is een actieve opsporing van het nest. Doe mee!
Nieuwe medewerker Expertisecentrum Aziatische hoornaar
Wij wensen u te informeren dat dhr. Kevin Verbeek de taak van coördinator van het expertisecentrum Aziatische hoornaar op zich neemt.
Dit expertisecentrum bekijkt de expansie en de bestrijding van deze invasieve exoot . Vooral de evolutie van nieuwe bestrijdingsmiddelen wordt aandachtig opgevolgd.
Dit centrum ressorteert onder de dienst bijengezondheid. Kevin rapporteert dan ook aan diensthoofd Erik Goris.
E-mail communicatie in verband met de Aziatische hoornaar verloopt best via : hoornaar@vbi.vlaanderen
Wij wensen Kevin alle succes in zijn strijd tegen de Aziatische hoornaar.
René De Backer
Voorzitter
Erik Goris
Diensthoofd Bijengezondheid
Andere berichten
Word professionele verdelger
De bestrijding van de Aziatische hoornaar is een zorg van ieder imker, natuurliefhebber en overheid. De Aziatische hoornaar is een invasieve exoot en verspreidt zich in een hoog tempo in Vlaanderen. In 2022 zijn om en bij de 250 nesten verdelgd. Ervaring in het buitenland leert ons dat vanaf nu een grote stijging in aantallen te verwachten is.
Not Your Bee, de nieuwe film van Vlaams cineast Dimi Dumortier
Het VBI was aanwezig op de Belgische première van “Not Your Bee”, de nieuwe film van Vlaams cineast Dimi Dumortier.
World Bee Day
Vandaag is het World Bee Day. In deze film wordt belicht hoe ons welzijn rechtstreeks wordt beïnvloed door onze omgeving en waarom bijen hierin een levensbelangrijke rol spelen.
Nieuwe medewerker Expertisecentrum Aziatische hoornaar
Wij wensen u te informeren dat mevr. Annebelle Cambré de taak van medewerker van het expertisecentrum Aziatische hoornaar op zich neemt.
Mijten en hun plaats binnen de fauna – ken je vrienden en vijanden
De Imkerwerkgroep Durme te Lokeren organiseert een voordracht over mijten en hun plaats binnen de fauna. Lesgever : dr. Sofie De Groef. GRATIS INKOM.