Einde spring trapping

Onze medewerkers hebben aangegeven geen koninginnen meer te vangen in de selectieve vallen.
De verdelgers geven aan de laatste weken nog enkel nesten te vinden waarbij werksters aanwezig waren.
De tijd is gekomen om de voorjaarsvangst te beëindigen en over te schakelen naar het opsporen van nesten via de wiekpotmethode.

Je vindt meer informatie over deze methode als je op de onderstaande knop klikt.
Scroll dan naar beneden en vindt je vanzelf de methode.

Andere berichten

Aziatische hoornaar (artikels), KIDS, Nieuws

Safety Alert

Onze verdelgers melden ons dat er zich bijzonder veel steekincidenten voordoen met Aziatische hoornaars!
Vele oproepen worden vooraf gegaan door een steekincident.
Er wordt op gewezen dat de mensen ruim onvoldoende alert zijn op de risico’s van de exoot.

Nieuws

Opstart vakorganisatie Vlaamse beroepsimkers

Dat de imkerij niet serieus genomen wordt, bewijst de omvorming van de Europese richtlijnen naar de imkerij in Vlaamse wetgeving.
We zien hier een discrepantie in waarden.
Imkers zijn inderdaad wel ingedeeld bij het Agentschap Landbouw & Zeevisserij; als het er echter op aankomt heeft de imker geen statuut.
En dit heeft heel wat gevolgen waaronder het totale gebrek aan ondersteuning voor de beroepsimkers.

BeeTV, Nieuws

BeeTV Bijensymposium 2025 reportage deel 1

In deze reportage interviewen we 2 medewerkers van Natuurpunt rond bloemen voor bijen (honingbijen en solitaire bijen) en het aanmaken van een bloemenweide. Er volgt een interessant gesprek met twee Nederlandse docenten imkerij die een andere aanpak hebben over lessen voor imkers. Deel 2 volgt binnenkort met onder andere een reportage over het detecteren van geluiden in een bijenvolk.

Menu