08/03/2022 – Nieuws

Groepsaankoop biologische bloembollen

Van 8 maart tot 20 mei 2022 organiseert Velt een samenaankoop van biologische bloembollen.

De leden van het VBI genieten daarbij dezelfde kortingen als de Velt-leden (20% op het hele assortiment).

Keuze uit meer dan 50 soorten 100% biologisch gecertificeerde bloembollen en knoflook (plantgoed) die je komende herfst kan uitplanten.

In oktober vorig jaar maakten we onze samenwerking met VELT kenbaar (Vereniging voor Ecologisch Leven en Tuinieren). Een betrachting in deze samenwerking is het aanbod aan botanische en ecologische bloembollen te verhogen door de leveranciers te overtuigen hierin te investeren.

Ook dit jaar organiseert VELT een groepsaankoop van biologische bloembollen. Aanbod :

*  Verschillende soorten krokus, narcis, wilde tulpen, sierlook, hyacintachtigen, vogelmelk en meer. Allen winterharde soorten die jaar na jaar terugkomen (verwilderingsbollen) en die bloeien in de lente tot de vroege zomer.
*  VELT stelde een aantal pakketten samen van verschillende bloemen die ideaal zijn voor bijen en hommels.
*  Knoflook : de lekkerste knoflook kweek je zelf … en met goed, biologisch plantgoed.

Samen met VELT bekijken we hoe we het assortiment blijvend kunnen verbeteren om zoveel mogelijk nuttige insecten van voedsel te voorzien. Hieronder vindt u alvast de brochure.

Bestellen kan via de website van VELT https://www.velt.nu/biobloembollen.
VBI-leden vinden hun lidnummer in de ledenfiche van het VBI ledenportaal.

Andere berichten

Nieuws

Bericht van Sciensano aan imkers

Op de voorbije vergadering van het EURL bijenziekten en op de COLOSS meeting werd er aandacht besteed aan de Tropilaelaps mijt, een externe parasiet van bijen die momenteel niet in Europa voorkomt.

Nieuws

Product terugroeping

Stuifmeelpollen van Bijenhof!
In overleg met het FAVV haalt Bijenhof BV stuifmeelkorrels (200 g en 450 g) uit de verkoop en roept het terug van bij de consumenten wegens te hoog gehalte Pyrrolizidine alkaloïden.

Vacature
Nieuws

Vacature

Het Vlaams Bijeninstituut werft docenten aan.
Ervaren imkers e.a. die kennis wensen over te dragen kunnen zich aanmelden met vermelding van hun expertise.

Zie vacature voor detail.

Menu