Eerste imker raadpleging naar de effecten van de Aziatische hoornaar op de bijenvolken.
Samenwerking tussen VBI en Regionale Landschappen
Regionale Landschappen zijn organisaties die werken in een streek met een eigen identiteit en met specifieke natuur- en landschapswaarden. In Vlaanderen zijn er 16 regionale landschappen.
Het Vlaams Bijeninstituut en de nationale organisatie Regionale landschappen werken samen aan de verbetering voor de biodiversiteit.
De lokale imkerverenigingen en het streekeigen Regionaal Landschap kunnen op die wijze gemakkelijker contact leggen.
Maak kennis met de Regionale Landschappen via onderstaande video & PDF.
Andere berichten
Bericht van Sciensano aan imkers
Op de voorbije vergadering van het EURL bijenziekten en op de COLOSS meeting werd er aandacht besteed aan de Tropilaelaps mijt, een externe parasiet van bijen die momenteel niet in Europa voorkomt.
Product terugroeping
Stuifmeelpollen van Bijenhof!
In overleg met het FAVV haalt Bijenhof BV stuifmeelkorrels (200 g en 450 g) uit de verkoop en roept het terug van bij de consumenten wegens te hoog gehalte Pyrrolizidine alkaloïden.