BeeTV maart 2022

Voor de maand Maart hadden we voor BeeTV een prachtige reportage van één uur voor jullie gereed staan.

Deze reportage handelt over de bijenproblemen in Rusland, een imkerij die met dezelfde problemen geconfronteerd wordt als onze imkers. De reportage met wetenschappelijke ondersteuning toont hoe de Russische imker teruggrijpt naar de natuurlijke werkwijze van vroeger.

Bij het plaatsen van de trailer eind februari werden we geconfronteerd met reacties van politiek karakter. Dit heeft alles te maken met de oorlog in Oekraïne.

Alhoewel de Russische imker evenveel te maken heeft met de oorlog als de Vlaamse imker, hebben we de trailer offline gehaald. We hebben ook beslist de reportage niet uit te zenden. Het Vlaams Bijeninstituut wil op generlei wijze de indruk wekken standpunt in te nemen in een internationaal conflict.

We betreuren allen zeer sterk het verlies aan mensenlevens door deze onzinnige oorlog, van welke nationaliteit deze slachtoffers ook mogen zijn.

De reportage zal op een later tijdstip uitgezonden worden wanneer de rust weergekeerd is.

Met vriendelijke groeten
René De Backer
Voorzitter.

Andere berichten

Aziatische hoornaar (artikels), KIDS, Nieuws

Safety Alert

Onze verdelgers melden ons dat er zich bijzonder veel steekincidenten voordoen met Aziatische hoornaars!
Vele oproepen worden vooraf gegaan door een steekincident.
Er wordt op gewezen dat de mensen ruim onvoldoende alert zijn op de risico’s van de exoot.

Nieuws

Opstart vakorganisatie Vlaamse beroepsimkers

Dat de imkerij niet serieus genomen wordt, bewijst de omvorming van de Europese richtlijnen naar de imkerij in Vlaamse wetgeving.
We zien hier een discrepantie in waarden.
Imkers zijn inderdaad wel ingedeeld bij het Agentschap Landbouw & Zeevisserij; als het er echter op aankomt heeft de imker geen statuut.
En dit heeft heel wat gevolgen waaronder het totale gebrek aan ondersteuning voor de beroepsimkers.

BeeTV, Nieuws

BeeTV Bijensymposium 2025 reportage deel 1

In deze reportage interviewen we 2 medewerkers van Natuurpunt rond bloemen voor bijen (honingbijen en solitaire bijen) en het aanmaken van een bloemenweide. Er volgt een interessant gesprek met twee Nederlandse docenten imkerij die een andere aanpak hebben over lessen voor imkers. Deel 2 volgt binnenkort met onder andere een reportage over het detecteren van geluiden in een bijenvolk.

Menu