De toespraken van Prof Callaerts, Prof Van Alphen en dhr. Janssen zijn te bekijken op het VBI-ledenportaal. Hebt u als lid geen login voor het ledenportaal, neem contact met de ledenadministratie via ledenadministratie@vbi.vlaanderen .
13/10/2022, Stadboerderij Turnhout
Elke imker zou graag terug bijen hebben die geen behandelingen meer nodig hebben tegen de varroa om te kunnen overleven.
Maar is dit überhaupt mogelijk? Ja, dat kan! Miljoenen jaren hebben de bijen geleefd zonder enige menselijke interventie, in een holle boom of in een rotsspleet. En het genetische materiaal is nog aanwezig om die lastige parasiet, en de virussen en bacteriën die het met zich meedraagt, aan te kunnen.
Op verschillende plaatsen in Europa, en zelfs in België zijn er bijenvolken in de natuur gevonden die zonder enige behandeling overleven. Maar er zijn ook al imkers die zulke bijenvolken hebben.
Wat kunnen we van hen leren om zelf ook stilaan te migreren naar het houden van bijen zonder te behandelen? In deze maandvergadering bespreken we heel concreet wat ieder van ons kan doen om hieraan bij te dragen, zonder dat het daarbij nodig is om al je bijenvolken te verliezen. In 10 stappen neemt Pieter Wuyts ons mee naar zijn overstap naar natuurlijker imkeren!
Door: Pieter Wuyts, kijk gerust al eens op zijn website www.bijdepieter.be
Wanneer: 13 oktober 2022, vanaf 20.00 uur
Locatie: Stadsboerderij, Turnhout
Andere berichten
De winnaar van de fotowedstrijd 2023 is gekend.
De derde prijs ging naar Nathalie Bellens – Fabiszewska met haar foeragerende honingbij op lavendel. De tweede prijs ging naar Peter Beyer met een compositie van honingbijen op raat. De winnaar is Tiffany Heymans met haar portret van een wimperflankzandbij.
Sfeerbeelden ‘De BIJeenkomst’
Enkele sfeerbeelden van de zeer geslaagde allereerste De BIJeenkomst. Jullie waren geweldig !!
Fotowedstrijd World Bee Day 2023
Het Vlaams Bijeninstituut organiseert opnieuw een fotowedstrijd, naar aanleiding van World Bee Day op zaterdag 20 mei 2023.
VBI QFOR gecertificeerd
Met veel trots kan het Vlaams Bijeninstituut melden dat de dienst vorming succesvol het certificaat QFOR behandeld heeft. QFOR is het kwaliteitslabel voor onderwijsinstellingen die zich willen meten en die hun kwaliteiten wensen aan te scherpen.
Integraal verslag van de plenaire vergadering in het Vlaams Parlement
Vorige week heeft het Vlaams Bijeninstituut een vraag gesteld aan de overheid om een crisisberaad te houden rond de lokale massale bijensterfte in Vlaamse regio’s.