Nieuws

Opleiding voor verdelgers Aziatische hoornaar

Het Vlaams Bijen Instituut start een opleiding voor private verdelgers van de Aziatische hoornaar
Aan de private verdelgingsfirma’s.

Sinds kort is een nieuwe exoot in Vlaanderen aanwezig.  De Aziatische hoornaar kent sinds zijn intrede in Europa in 2004 een grote verspreiding en positioneert zich sindsdien in ons land.

Deze exoot kan zeer gevaarlijk naar de mens toe ageren.  De verdelging dient dan ook met de nodige kennis en zorg voor mens, omgeving en milieu uitgevoerd te worden.

De brandweerdiensten in Vlaanderen volgen aparte opleidingen.  Deze brandweerdiensten gaan echter enkel verdelgen bij acuut gevaar voor mensen.  De andere nesten zijn geen werkdomein voor de brandweer.  Hier komen de private verdelgers op de voorgrond.

Het Vlaams Bijeninstituut is door de Vlaamse overheid gemachtigd de opleidingen voor de bestrijding van de Aziatische hoornaar uit te voeren.  Deze cursussen worden zeer sterk aangeraden aan diegenen die willen gaan verdelgen.

Alle aanwezigen die de cursusdag volledig doorlopen krijgen een door de Vlaamse overheid erkend attest van het Vlaams Bijeninstituut toegestuurd.  Deze attesten zijn geldig voor 5 jaar.

U kan zich inschrijven voor deze cursus via onze webshop.

De opleiding gaat door op 5 maart 2022 in de feestzaal van brouwerij distilleerderij Craeywinckelhof, Staatsbaan 263 te Lubbeek.

We starten stipt om 9:00 uur

Van 9 tot 10:45 uur: eerste theoriegedeelte

Van 10:45 tot 11:45: koffiepauze

Van 11:45 tot 13:00 uur: tweede theoriegedeelte

Van 13:00 tot ong 14:00 uur broodjesmaaltijd

Van 14:00 tot 17 of 18:00 uur: praktisch gedeelte met pauze

Inschrijvingen worden genoteerd in volgorde van inschrijvingsdatum en uur.

De opleiding kost 245 € per persoon.
De inschrijving wordt definitief na betaling van het inschrijvingsgeld via onze webshop of via rekening van het Vlaams Bijeninstituut : BE45 0689 3662 8589

Bij inschrijving noteert u:

Naam

Voornamen

Rijksregisternummer

Woonplaats

Beheerregeling Aziatische hoornaar

Vragen omtrent deze cursus kunnen steeds worden verstuurd naar info@vbi.vlaanderen

De inschrijvingen zijn beperkt tot 25 deelnemers.
Indien deze opleiding volzet is, kan u zich reeds opgeven voor een volgende sessie, die wordt geagendeerd volgens noodzaak.

Nieuws

Nieuw: weetje van de maand

We nemen onze taak om de wereld van de bijen toegankelijk en begrijpelijk te maken voor het brede publiek bijzonder ernstig. Daarom brengen we voortaan korte video’s waarin we Jan Modaal op een laagdrempelige manier laten kennismaken met onze bijen: het weetje van de maand. Klik onder dit bericht op de knop om alvast een kijkje te nemen!

Hebt u zelf een vraag over bijen? Aarzel dan niet en stuur ze naar beetv@vbi.vlaanderen .
Wie weet verschijnt uw vraag binnenkort wel in beeld.

Nieuws

Uitbouw digitale gids voor startende imkers

Met veel enthousiasme kondigt het Vlaams Bijeninstituut de start aan van onze elektronische uitgave van een digitale gids / referentiewerk, speciaal ontwikkeld voor startende imkers.

Nieuws

Slimme selectieve val / tester gezocht

Het Vlaams Bijeninstituut ontwikkelt, in samenwerking met de firma Strygoo en de provincie Vlaams-Brabant, een innovatieve selectieve val tegen de Aziatische hoornaar.

Deze nieuwe val maakt gebruik van geavanceerde artificiële-intelligentietechnologie en vormt een belangrijke stap in de bescherming van onze inheemse insecten en biodiversiteit.

Menu