In Denemarken werd een bijenkast ontwikkeld waarbij de gunstige omstandigheden van de holle boom nagebootst worden maar waar nog steeds gebruik kan gemaakt worden van de raambouw wat het imkeren zo makkelijk maakt.
Audit van ons scholingscentrum
Het Vlaams Bijeninstituut heeft met succes een externe audit doorstaan.
Onze scholingssystematiek werd doorgelicht en werd door de auditeurs als zeer positief en baanbrekend ervaren. Met onze aanpak van lerarenopleidingen en lerarenbegeleiding d.m.v. mediatheek tilt het VBI de imkerscursussen naar een hoger niveau.
Andere berichten
Uitbraak Europees vuilbroed rond Brussel
Haard Amerikaan vuilbroed ontdekt in Merchtem, provincie Vlaams-Brabant.
Het effect van agrarisch-ecologische maatregelen op het overwinteren van honingbijen
Er worden door de overheid subsidies verleend aan landbouwers om hun gebieden bloemenrijker te maken. Hoe eentoniger landbouwgebieden in de afgelopen decennia zijn geworden, hoe meer de variëteit en frequentie van onze bestuivers is afgenomen.