Selectie en koninginnenteelt

Zit je met bijen waarvan je niet echt tevreden over bent?  Overweeg je te veranderen van koningin, ras, lijn…?

Mogelijkheid tot overlarven

Het VBI biedt mogelijkheden om hieraan te voldoen. Contacteer één van volgende ervaren koninginnentelers, waarvan de meerderheid tevens medewerkers zijn van de selectiewerkgroep van Honeybee Valley.

Hun bijenvolken werden tevens negatief getest op sporen van Amerikaans Vuilbroed en deze telers beschikken over Reinteeltmoeren (eilandbevrucht en/of KI).

Voor 2020 werden twee overlarfdagen voorzien op 16 en 30 mei voor het afhalen van de bestelde larfjes.

Gelieve tijdig uw bestelling bij de overlarvers/koninginnentelers door te geven zodat duidelijke afspraken kunnen gemaakt worden.

Aangezogen dop met bijen
Aangezogen dop met bijen

Koninginnentelers

Naam Adres Telefoon Email Ras
Bellens Luc Merellaan 23
2290 Vorselaar
049687008 luc.bellens@outlook.com Carnica
De Ridder Jan Klaverheid 44
2930 Brasschaat
036632638 jan_de_ridder@skynet.be Buckfast
Dhooge Achiel Kalkendorp 63
9270 Kalken
093676303 achiel.dhooge@skynet.be Buckfast
Echelpoels Johan Dragondersstraat 21
2180 Ekeren
0495672545 henri.echelpoels@telenet.be Carnica
Feyaerts Johan Van De Wiellei 152
2930 Brasschaat
036519032 feyaerts.johan@gmail.com Buckfast
Guido Haagdorens Klein Heiken 115 2950 Kapellen 0497404159 guido.haagdorens1@hotmail.com Carnica
Huybrechts Walter De Wissel 1 bus 4
2990 Wuustwezel
0477323314 walter.huybrechts8@telenet.be Carnica
Jacobs Toon Hertoginstraat 108
2300 Turnhout
0468155937 toon.jacobs@derossebie.be Carnica
Vandevelde Fons Bogaertsheide 10
2560 Kessel (Nijlen)
034800716 fons@elmecon.be Carnica
Imhof Frank Egelantierlaan 43 8660 De Panne 0476533223 frank.imhof@polygon-cs.com Carnica

Richtprijzen

Eéndagslarfjes gratis voor leden plaatselijke bond of akkoord van overlarver
Tweedagslarfjes 1€/st
Onbevruchte koningin 10 €
Bevruchte koningin 25 €
larfjes van 2 dagen oud
larfjes van 2 dagen oud

Misschien iets voor jou?

  • Heb je minimum 6 bijenvolkeren
  • Bent u geregistreerd bij het FAVV
  • Werkt u volgens de Gids voor Goede Bijenteeltpraktijken
  • Bent u al 5 jaar imker
  • Hebt u een cursus koninginnenteelt gevolgd
  • Beschikt u over een reinteeltmoer
  • Bent u bereid een broedstaal te leveren voor onderzoek naar het Amerikaans Vuilbroed (op kosten van het VBI?)
  • Mogen uw persoonlijke gegevens (naam, adres, tel., email) publiekelijk gemaakt worden via het VBI
  • Bent u bereid de resultaten van het overlarven door te geven aan de verantwoordelijke van het kenniscentrum Selectie en Koninginnenteelt

Neem in dit geval contact de Verantwoordelijke Kenniscentrum Koninginnenteelt: toon.jacobs@derossebie.be

Menu